Zobna preventiva

 

svet-dan-ustnega-zdravja-brošura NIJZ

 

 

KLOPI

Sezona sprehodov in aktivnosti v naravi je tu, s tem pa vse večja možnost srečanja z nadležnimi žuželkami kot so klopi. Več informacij kako se zaščititi pred klopi najdete na naslednji povezavi:  ZAŠČITA PRED KLOPI

 

GLISTE

Okužbe z zajedalci so pogoste povsod po svetu. Na našem področju so najpogostejši povzročitelji glistavosti podančice in navadna glista. Pojavljajo se predvsem pri otrocih in mladostnikih. Več informacij o znakih in preprečevanju prenosa najdete na povezavi: https://vrtec-toncke-ceceve.si/wp-content/uploads/2022/05/Gliste_spletna-stran.pdf

 

VKLJUČITEV OTROK V VRTEC IN NUJNA STANJA

Po zakonu o nalezljivih boleznih ima vsakdo pravico do varstva pred nalezljivimi boleznimi ter dolžnost varovati svoje zdravje in zdravje drugih pred nalezljivimi boleznimi. Tveganje za širjenje nalezljivih bolezni v vrtcih se pomembno zmanjša z upoštevanjem higienskih pravil in tudi priporočil o ponovni vključitvi otrok v vrtec oziroma šolo po preboleli nalezljivi bolezni oziroma okužbi.

VEČ O VSEBINI SI LAHKO PREBERETE NA POVEZAVI  https://vrtec-toncke-ceceve.si/wp-content/uploads/2022/05/Vkljucitev-otrok-v-vrtec-in-nujna-stanja.pdf”  

 

Onesnaženost zraka s PM 10 delci


Igra na igriščih vrtca

Skip to content